Nasze działania w celu rozwijania Swoich i Twoich umiejętności, odkrywania wiedzy, sięgania wyżej, to wszystko jest dla Ciebie u nas możesz w ten sposób rozwinąć swoje skrzydła być kimś wyjątkowym pokazać się, działać na rzecz środowiska szkolnego i nie tylko a to wszysko dzięki wspaniałym ludziom którzy cię otaczają, którzy zadbają o Twoją przyszłość..
WOŚP, Wolontariat j, Akcje Krwiodawstwa, DKMS, Pomagamy 9LO, Akcja nakrętka, Akcja- pomóż zwierzętom przetrwać zimę, Szlachetna Paczka, Paczki świąteczne dla dzieci.
Baza dydaktyczna
Sale przedmiotowe z dostępem do internetu, multimedialne wyposażenie sal lekcyjnych, biblioteka i czytelnia z dostępem do internetu, aula wyposażona w sprzęt audiowizualny wykorzystywany przez naszych uczniów, łącznik wyposażony w darmowe WiFi.
Po zajęciach
W zależności od zainteresowania naszych uczniów realizujemy koła przedmiotowe, sportowe, artystyczne, językowe, informatyczne. Dla szczególnie uzdolnionych uczniów realizowane są indywidualne toki nauczania.
Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie finansowe jednostki zostało opublikowane na stronie https://bip.cui.wroclaw.pl/ w zakładce Sprawozdania finansowe obsługiwanych jednostek oświatowych
Juliusz Słowacki urodził się 4 IX 1809 r. w Krzemieńcu na Wołyniu, zmarł 3 IV 1849 r. w Paryżu. Był synem Euzebiusza i Salomei z Januszowskich. Dzieciństwo spędził w Krzemieńcu i w Wilnie, wychowując się w środowisku tamtejszej elity intelektualnej. Ukończył studia na Wydziale Nauk Moralnych i Politycznych Uniwersytetu Wileńskiego. W 1829 r. przeniósł się do Warszawy, gdzie pracował jako aplikant w Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu. Poezje młodzieńcze - sonety, liryka nastrojowa, orientalne i historyczne powieści poetyckie - wskazują na romantyczną od samego początku postawę autora oraz na niepospolite opanowanie języka poetyckiego. W 1831 r. poeta wyjechał do Drezna, stamtąd jako kurier dyplomatyczny udał się przez Paryż do Londynu, a następnie powrócił do Paryża i tam pozostał. W 1832 r. wydał dwa tomiki Poezji zawierające młodzieńcze powieści poetyckie i dramaty. W tym czasie powstały też dramaty: Mindowe i Maria Stuart. W grudniu 1832 r. wyjechał do Genewy. Napisał tam dramaty: Kordian, Balladyna, dramat prozą Horsztyński oraz sielankę opisową W Szwajcarii. W 1836 roku wyjechał do Włoch, gdzie zaprzyjaźnił się z I. Krasińskim. Stamtąd wybrał się w podróż na Wschód (Kodu, Korynt, Ateny, Aleksandria, Kair, piramidy Teby, wyprawa Nilem, droga pustynią do Ziemi Świętej, Jerozolima, Betle-jem, Nazaret, Damaszek, Bejrut). Później powrócił do Włoch i osiadł we Florencji. Efektem podróży na Wschód były następujące utwory: Anhelli, Ojciec zadżumionych, Poema Piastra Dantyszka oraz Podróż do Ziemi Swiętej z Neapolu. W 1838 r. powrócił do Paryża, gdzie mieszkał do końca swego życia. W tym czasie powstały jeszcze: Lilla Weneda, Mazepa, Beniowski, Jan Kazimierz, Ksiądz Marek, Serc srebrny Salonnei i Zrawisza Czarny. Twórczość Słowackiego w późniejszych okresach jego życia łączyła w sobie poezję i filozofię. Poeta przelewał na papier swą wiarę w Polskę, w przyszłość, w łamiący zapory ruch ku nowym, doskonalszym kształtom życia. Juliusz Słowacki został pochowany na cmentarzu Montmartre w Paryżu, a później jego prochy sprowadzono do Polski i złożono w krypcie na Wawelu. Dopiero w kilkadziesiąt lat po śmierci został on uznany za jednego z wieszczów narodowych i czołowego twórcę dramatu narodowego.
Nasza Szkoła - IX Liceum Ogólnokształcące to przede wszystkim ludzie. Tworzymy Wielką Rodzinę nauczycieli i uczniów (naczynia połączone)- każdy z nas ma żywo w pamięci swoich podopiecznych i swoich nauczycieli, każdy ma własne wspomnienia, doznania, uczucia. Jubileusz 50-lecia jest okazją do wspomnień. Wielu wspaniałych nauczycieli spędziło niemal całe swoje życie zawodowe w tej szkole.