Rada Rodziców przy LO IX

•     Pani Beata Leja
  •     Pani Magdalena Zdrzałko-Szymańska

Sekretariat Rady Rodziców

•     Pani Renata Kmiecik  ( parter) dyżur poniedziałek-wtorek w godz. 7:00-12:00 tel 71 343 60 17 wew.77

Składki na ubezpieczenie można wpłacać na konto Rady Rodziców

1.     Ubezpieczenie szkolne według indywidualnie wybranej opcji (NNW 55,00 zł lub  69,10 zł lub 88,80 zł  + 10 zł szatnia/szafka)

Ubezpieczenie firma InterRisk (warunki ubezpieczenia) <<zobacz szczegóły>> Ubezpieczenie płatne do 15 września 2024 r. Jeżeli któryś rodzic ubezpiecza dziecko indywidualnie prosimy o informację do wychowawcy.

55,00 zł lub 69,10 zł lub 88,80 zł  ubezpieczenie
   10 zł ubezpieczenie szatni (do 250zł za skradzioną rzecz w szatni)

Rada Rodziców  Wrocław, ul. ks. Piotra Skargi 31

W tytule proszę wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę

2.     Rada Rodziców – składka: 90 zł

30 %  zebranej kwoty przekazywane jest na potrzeby danej klasy

Wpłaty dokonywane są na Konto rady rodziców

Rada Rodziców Wrocław, 55-080 ul. ks. P. Skargi 31

W tytule proszę wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę

Rodzice, uczniowie, wychowawcy !

Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc wychowawcy w zebraniu składek od rodziców na Radę Rodziców -  a w tym na Fundusz  Klasowy.

Każda składka w szkole jest składką dobrowolną,  ale bez tej składki nie udźwigniemy zadań , które na nas spoczywają. Rada Rodziców jest przede wszystkim organizacją, która wspiera działania dydaktyczne szkoły poprzez pomoc dla uczniów w sferze materialnej. Tej pomocy udzielamy dyskretnie. Są to formy dofinansowania do zakupu książek, odzieży sportowej, wyjścia klasowego do kina, teatru , muzeum, wycieczki klasowej, uroczystości klasowej ( np. wigilia, mikołajki, 18- nastka,  inne).

Rada Rodziców finansuje zakup nagród  za wysokie wyniki w nauce i sporcie. Kupujemy książki do biblioteki szkolnej, która jest najlepiej zaopatrzona w mieście. Nasza biblioteka dysponuje również podręcznikami, które mogą wypożyczyć uczniowie.

Mamy komplet atlasów ( dla każdego ucznia w klasie) geograficznych i historycznych, które można wypożyczyć na lekcje.

Rada Rodziców przyznaje również zapomogi socjalne. Z wnioskiem o wypłatę zwraca się uczeń , rodzic- opiekun prawny, wychowawca , samorząd klasowy.

Rada Rodziców finansuje wyjazdy uczniów na konkursy przedmiotowe, opłaca przejazd, hotel.

Każda klasa ma swój fundusz klasowy  - dysponuje dowolnie  30% odpisem  ze składek.

Nade wszystko,  spotykamy się co miesiąc na zebraniach Prezydium Rady Rodziców ( w każdą pierwszą środę miesiąca o godz.17.00 w Sali nr 5)  z Dyrektorem Szkoły. Omawiamy sprawy bieżące , Pani Dyrektor odpowiada na pytania Rodziców i załatwiamy pilne sprawy zgłaszane przez Rodziców i  Uczniów, Samorząd szkolny. Trudne sprawy załatwiamy natychmiast.

Spotkania mają charakter otwarty.

Uwaga;

Uczniowie, którzy są w złej sytuacji finansowej, piszą podanie o zwolnienie z wpłaty i korzystają z zasobów RR.

Przewodnicząca Rady Rodziców

Uwaga ; wpłatę na radę Rodziców ( fundusz klasy) można dokonać wpłacając na konto   Rada Rodziców przy LO nr IX we Wrocławiu, ul. P. Skargi 31

SKŁADKI , DAROWIZNY  MOŻNA WPŁACAĆ RÓWNIEŻ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.
    WPŁATY MOGĄ BYĆ PRZYJMOWANE TAKŻE BEZPOŚREDNIO NA KONTO FUNFUSZU KLASOWEGO.

ZAPRASZAMY RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY Z WYCHOWAWCAMI KLAS.

Pomóżcie wychowawcom zgromadzić fundusz, nauczcie młodzież gospodarności.

To Wy decydujecie, jak wykorzystacie zgromadzone środki.

Niektóre klasy już zadecydowały:

•     dofinansowanie na wycieczkę klasową
  •     wyjście do kina
  •     papier do ksero
  •     zaplanowanie uroczystości klasowej

KONTO: 65 1020 5242 0000 2702 0018 5967

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu pielęgnuje tradycje szkolne podtrzymywania kontaktów z wszystkimi rocznikami absolwentów. Kontaktów różnorodnych i na wielu płaszczyznach.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 16 lipca 1999 roku.

W 2009 roku Stowarzyszenie świętowało swoje 10-lecie.

25 listopada 2009 roku Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego Nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu otrzymało status
Organizacji Pożytku Publicznego i Nr KRS 0000342477.

Oznacza to, że Stowarzyszeniu można przekazywać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za miniony rok!

Składki i darowizny prosimy przekazywać na konto:
prowadzone przez Bank Ochrony Środowiska S.A., Oddział we Wrocławiu

Stowarzyszenie czeka na nowych członków i jest otwarte na nowe pomysły.
Zapraszamy do naszego grona.

źródło: http://www.juliuszada.lo9.wroc.pl