W dniu 21 października mieliśmy przyjemność gościć naszego kolejnego absolwenta. Tym razem z klasami 1A, 1B i 2B spotkała się Pani Karolina Daszyńska - Żygadło – absolwentka IX LO z lat 1992-1996, prezydentka szkoły przez dwie kadencje, animatorka życia społeczności szkoły, działaczka społeczna (jak sama mówi: byłam bólem głowy dla pań dyrektorek i organizatorem różnych dziwnych imprez w szkole).

Pani Karolina jest doktorem nauk ekonomicznych, pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz na Politechnice w Rydze (Łotwa) jako wykładowczyni i badaczka.

Podczas spotkania opowiedziała o koncepcji odpowiedzialnego biznesu, koncepcji zrównoważonego rozwoju oraz o gospodarce o obiegu zamkniętym. Pani doktor pokazała nam, że można zajmować się sprawami związanymi z biznesem także w ujęciu globalnym uwzględniając nie tylko  rozwój ale także ochronę klimatu. Mimo wielu zajęć zawodowych, nie można zapominać o rozwijaniu swoich zainteresowań, dla pani Karoliny Daszyńskiej – Żygadło to:  trening komunikacji z koniem, joga, kalistenika i jazda konna.

Dziękujemy za spotkanie.