Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszego liceum zostały LAUREATKAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO Translation Master. W konkursie zmierzyli się uczniowie szkół ponadpodstawowych z całego kraju.

W Finale Konkursu z Języka Angielskiego
III MIEJSCE zajęła Monika Szczerbińska z kl.3H.

W Finale Konkursu z Języka Niemieckiego
III MIEJSCE zajęła Beata Bromke z kl.1F.

Tuż za podium Finału Konkursu z Języka Angielskiego znalazły się Iga Olszewska z kl.3J oraz Marta Bartczak z kl. 2I.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych Finalistek i ich rodziców.

Koordynatorki konkursu:

Jowita Mikluszka (j.angielski)
Agnieszka Tacka (j.niemiecki)

Zdjęcia dostępne na stronie internetowej Organizatora Konkursu III LO we Włocławku : LINK do galerii

Dnia 6 lutego 2024 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu !

Uczniowie klasy II B i II J Liceum wzięli udział w lokalnych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach obchodów zapoznali się z tematyką bezpieczeństwa w Internecie, dowiedzieli się jak reagować na cyberprzemoc oraz jak dbać o swój wizerunek w mediach społecznościowych. Uczniowie klasy II B w ramach zajęć informatyki zaprojektowali LOGO Dnia Bezpiecznego Internetu oraz przygotowali plakaty na temat budowania swojego wizerunku w mediach społecznościowych.  Natomiast uczniowie klasy II J przygotowali plakaty z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie oraz opracowali rady dla osób dotkniętych cyberprzemocą i wspierających osoby dotknięte cyberprzemocą. Z pracami można zapoznać się na II piętrze szkolnego korytarza. Serdecznie zapraszamy ?

Wybrane prace

14.03 obchodziliśmy Dzień Liczby PI ?

Oj działo się, działo na szkolnych korytarzach i w łączniku ......
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację obchodów święta Liczby Pi ?
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu na rozwinięcie Ludolfiny i pozostajemy pod nieustannym wrażeniem Waszych wyników.
Najwyższe wyniki:
Dawid z kl. 4G 173 cyfry po przecinku

Lena z kl. 2C 171 cyfr po przecinku

Igor z kl. 3D 108 cyfr po przecinku

Martyna z kl. 3C 102 cyfry po przecinku

Alicja z kl. 3C 96 cyfr po przecinku

Julia z kl. 2C 95 cyfr po przecinku

Zofia z kl. 3B 75 cyfr po przecinku

Jan z kl. 4E 48 cyfr po przecinku

Maurycy z kl. 1C 37 cyfr po przecinku

Autorom wierszy na cześć Liczby Pi gratulujemy poetyckiej lekkości.

Dzięki plakatom, mogliśmy wszyscy dowiedzieć się ciekawych rzeczy o samej liczbie jak i o historii jej wyznaczeń.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu, przepysznym ciastom, matematycznej biżuterii udało nam się zebrać na kiermaszu kwotę 5188 zł. Pieniądze przekazaliśmy na rehabilitację Stasia.

Rodzice chłopca są bardzo wdzięczni i poruszeni naszą akcja. Przekazują wszystkim gorące podziękowania.
Zespół nauczycieli matematyki
Fotorelacja z wydarzenia