- Szczegóły
- Agnieszka Antas-Kucypera
- Odsłony: 99
30 stycznia 2025 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyła się Gala Rankingu "Perspektyw". Liceum Ogólnokształcące nr IX otrzymało "Złotą Tarczę" i zajęło X miejsce w rankingu dolnośląskich liceów. W uroczystości brała udział p. dyrektor Izabela Koziej, p. Adam Zatoń (wychowawca kl. I A) oraz uczniowie klasy I A.
- Szczegóły
- Agnieszka Antas-Kucypera
- Odsłony: 243
26 listopada 2024 r. uczniowie klas I D, I H i II A gościli kolejnego absolwenta IX-tki. Tym razem był to pan Sławomir Jarząb, który w IX LO ukończył klasę matematyczno-fizyczno-informatyczną. Swoje koleżanki i kolegów wspomina z dużą sympatią, podobnie jak nauczycieli. Dzięki, obecnemu na sali podczas spotkania, panu Zbigniewowi Lisowi nie miał problemów na studiach. Ukończył wydział biomechaniki inżynieryjnej na Politechnice Wrocławskiej. Czy na tym zakończył swoją naukową przygodę? Nie. Ukończył Akademię Medyczną, ale na tym również nie zakończył swojej nauki, nadal się kształcił by zostać fizjoterapeutą. Czy można robić coś jeszcze? Oczywiście, że tak. Pan Sławomir Jarząb jest wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym, autorem lub współautorem publikacji naukowych, organizatorem i uczestnikiem konferencji naukowych, redaktorem czasopism branżowych, no i od półtora roku redaktorem naczelnym w wydawnictwie Lingua Mortis. Można? Oczywiście, że MOŻNA wystarczy tylko ukończyć IX LO!
Dziękujemy za spotkanie.
- Szczegóły
- A.Chruścielska
- Odsłony: 541
Zapraszamy wolontariuszy Sztabu WOŚP #7334 przy Liceum Ogólnokształcącym nr IX we Wrocławiu, którzy są spoza grona uczniów naszej szkoły, na spotkanie organizacyjne.
Odbędzie się ono w piątek przed Finałem - 24.01.2025, o godzinie 17.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego nr IX we Wrocławiu (sala 52, III piętro), ul. P.Skargi 31. Proszę zabrać ze sobą dowód torzsamości / legitymację. Zostaniecie poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa, obowiązkach wolontariusza, dostaniecie swoje identyfikatory, puszki oraz gadżety od sponsorów.
Najważniejsze informacje dotyczące kwesty:
- kwestujecie tylko i wyłącznie 26.01.2025,
- z puszki należy się rozliczyć NAJPÓŹNIEJ do godziny 18.00 w naszym sztabie,
- nie chodźcie sami i unikajcie niebezpiecznych miejsc,
- wolontariusze niepełnoletni kwestują pod opieką osoby dorosłej,
- wszystkie ewentualne incydenty zgłaszajcie natychmiast do sztabu i na Policję,
- jeżeli ktoś Was nieelegancko zaczepi, nie wdawajcie się w dyskusje z tymi osobami, najlepiej oddalcie się z tego miejsca,
- ubierzcie się ciepło,
- koniecznie zabierzcie ze sobą dobry humor i zarażajcie pozytywną energią!
Osoby, które nie mogą pojawić się w wyznaczonym terminie, będą mogły odebrać puszkę indywidualnie w dniu finału 26.01.2025 od godz. 9:00 w LO nr IX (parter, sala 11).
Spotkanie dla uczniów LO nr IX, którzy zgłosili się do sztabu odbędzie się 24.01.2025 na 8, 9 i 10 lekcji w auli.
- Szczegóły
- M. Bronowicka
- Odsłony: 364
„Zabawne gierki Jana Matejki, czyli barwnym krokiem do poznania przeszłości.” Projekt edukacyjny klasy 3f
„Zabawne gierki Jana Matejki, czyli barwnym krokiem do poznania przeszłości.” To kilkuetapowy projekt, który ma na celu przybliżenie historii poprzez twórczość Jana Matejki, poznanie malarskich interpretacji wydarzeń historycznych i zrozumienie, jak mocno ten twórca wpływa na postrzeganie historii. Pomysł projektu zrodził się podczas klasowej wycieczki do Krakowa, gdzie bardziej lub mniej przypadkowo chodziliśmy po śladach malarza.
Projekt powstaje przy współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, w którego zbiorach znajduje się obraz Jana Matejki „Utopiona w Bosforze”, który na co dzień można oglądać w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.
Aktualnie w ramach projektu:
Klasa 3f mierząc się z twórczością Jana Matejki zaprasza na spotkanie „Zabawne gierki Jana Matejki, czyli barwnym krokiem do poznania przeszłości”, które będzie miało formę debaty z elementami artystycznymi, będzie też możliwość zobaczenia obrazu Jana Matejki „Utopiona w Bosforze " Spotkanie to odbędzie się 25 lutego 2025 r. o godzinie 16.00 w Muzeum Pana Tadeusza (Wrocław, Rynek 6)*.
*Spotkanie to jest otwarte dla publiczności i obowiązują na nie bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie muzeum lub u p. Moniki Bronowickiej.
A także:
Klasa 3f zaprasza do zapoznania się z filmowymi interpretacjami dzieł Jana Matejki do obejrzenia pod linkiemL: https://youtube.com/playlist?list=PLIUNbM-JTwHoI4XcwudKDKfaQjEdZPlLK&si=AQ5UViZlIyb4V_Oh
Projekt realizowany jest pod merytoryczną opieką Moniki Bronowickiej
Projekt realizowany jest przy współpracy z Muzeum Pana Tadeusza, oddziałem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, pod opieką merytoryczną dr Małgorzaty Preisner – Stokłosy, która jest współautorką wystawy stałej „Misja: Polska”, na której prezentowany jest obraz „Utopiona w Bosforze” Jana Matejki.