Szanowni Państwo,

Ach cóż to był za rok !

Rok 1954 !

Rok urodzin wielu artystów, sportowców, polityków, a wśród nich Daria Trafankowska, Magdalena Łazarkiewicz, Laura Łącz, Barbara Trzetrzelewska, Piotr Łazarkiewicz, Leszek Wójtowicz, Janusz Stokłosa, Jan Frycz, Ryszard Gajewski, Maciej Berbeka, Władysław Żmuda, Ludwik Dorn, Władysław Frasyniuk. Rok, w którym powstał Studencki Teatr Satyryków, rok, w którym rozpoczął działalność warszawski Teatr Komedia, rok, w którym odbyła się premiera pierwszego pełnometrażowego kolorowego filmu polskiego „Przygoda na Mariensztacie” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. I w końcu był to ROK, w którym decyzją Ministra Oświaty Szkołę Podstawową nr 51 we Wrocławiu przekształcono na Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Pierwszym dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego został Konstanty Stankiewicz, a w dwóch pierwszych klasach edukację rozpoczęło 81 uczniów.

Rok 2024 !

Rok Jubileuszowy! Rok, w którym świętowaliśmy 40 rocznicę odsłonięcia pomnika Juliusza Słowackiego, rok, w którym 66. rocznik absolwentów przystąpił do matury. Rok, w którym przed budynkiem szkoły stanął krasnal Juliusz IX, rok, w którym wspólnie świętowaliśmy 70. urodziny naszego Liceum.

Zapraszam do ponownego przeżycia tych chwil i spojrzenia na nie okiem fotografa Mariana Mohra.

17 października 2024 r. – odsłonięcie krasnala Juliusza IX

18 października 2024 r. – Gala Jubileuszowa