W dniu 16 października gościliśmy kolejnego gościa w ramach cyklu „Spotkania z Absolwentem”.  Uczniowie klas: IB, IC, IE przywitały brawami pana Franciszka Gawłowskiego, nie tylko absolwenta IX-tki ale także jej emerytowanego nauczyciela. Pan Franciszek opowiadał o swojej „Dziewiątce” i o tym jak inne, były czasy w których On uczęszczał do szkoły.

Poznaliśmy drogę zawodową pana Franciszka Gawłowskiego od jednostki wojskowej w Kożuchowie poprzez pracę w więziennictwie, aż do pracy w Liceum Ogólnokształcącego nr IX,  szkoły, której jak sam mówił, nie zamieniłby na żadną inną. Szkoły którą skończyły jego dwie córki, a teraz chodzą do niej jego wnuki. Szkoły, z którą wiążą się wspomnienia radosne  i bolesne. Szkoły, pokazującej, jak ważna jest wiedza i umiejętności.

Dowiedzieliśmy się również, że na emeryturze ma wreszcie czas na swoją pasję, wędkarstwo.

Dziękujemy bardzo za wizytę.