W poniedziałek, 7 października, na trzeciej godzinie lekcyjnej gościliśmy w szkole Pana Macieja Wiśniewskiego – Wiśnię, w ramach cyklu „Spotkania z Absolwentem”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy mat – fiz-inf, biol-chem oraz klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim.

Pan Maciej Wiśniewski w roku 2004 ukończył klasę ogólną z językiem hiszpańskim. O szkole, którą wspomina z dużą sympatią mówi: "W dziewiątce zawsze mieliśmy dużo przestrzeni na spory światopoglądowe i polityczne. Uważam, że był to fantastyczny poligon, dzięki któremu u wielu absolwentów wykształciła się chęć działania w organizacjach pozarządowych i społecznych.’’

W szkole, wraz z przyjaciółmi, założył kabaret OTOoni aby sprawić niespodziankę koleżankom z klasy. I udało się :) Po zakończeniu szkoły, artyści - koledzy ze szkolnej ławy - z Kabaretem zjeździli pół Polski, była to wspaniała przygoda i niezwykłe doświadczenie. Kabaret OTOoni zdobył wyróżnienia na wrocławskich eliminacjach FAMy w roku 2006, 2007 oraz 2009, nagrodę indywidualną w Szpaku w roku 2008. Kabaret współtworzył „Poligon Kabaretowy” oraz Kameralną Wielką Improwizację Kabaretową.

Aktualnie Pan Maciej Wiśniewski prowadzi Kocią Kawiarnię w której promuje kocią adopcję i prawa zwierząt, przy okazji serwując kawę i herbatę. Współpracuje z fundacją „Kotłownia”, działa w dzielnicowym Klubie Seniora, jeżeli czas mu na to pozwala współpracuje z Stowarzyszeniem TRATWA.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE