W piątek, 4 października, gościliśmy w naszych szkolnych murach absolwentkę, Panią Annę Chmielewską, w ramach cyklu „Spotkania z Absolwentem”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy mat-fiz-inf oraz biol-chem.

Pani Anna Chmielewska w 1990 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące nr IX w klasie matematyczno- fizycznej, następnie ukończyła Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, od 2002 roku prowadzi własną działalność gospodarczą w dwóch firmach. W latach 2006-2018 była radną w gminie Długołęka gdzie piastowała stanowisko przewodniczącej rady gminy. Natomiast od 2018 roku jest radną powiatu wrocławskiego, gdzie już drugą kadencję pełni funkcję wiceprzewodniczącej rady powiatu. To nie koniec działalności społecznej ponieważ pani Anna pełni również funkcję wiceprezes stowarzyszenia dla kobiet „W Kobiecym Kręgu”. Jest laureatką wielu nagród i plebiscytów.

IX-tkę wspomina bardzo ciepło, nie ukrywa, że nie zawsze było kolorowo, ale trudności, sztuka kompromisu przygotowały ją do życia co doceniła po latach. Z wielką sympatią wspomina nauczycieli: pana prof. od fizyki, panią prof. od j. polskiego, panią prof. od biologii czy chemii.

Opowiedziała uczniom o swoich wyborach, o porażkach z których wyciągała wnioski i szła do przodu, o zakrętach, i o miejscu w jakim jest obecnie.

Zachęcała do rozwijania swoich pasji, szukania pasji, dzielenia się nią z innymi.

Wspomniała również o słowach, które przestały istnieć w jej słowniku. Słowa „postaram się to zrobić” zamieniła na „zrobię to” (ale podkreśliła, że nie zawsze wszystko wychodzi za pierwszym razem); słowa „poświęcam na to czas” zamieniła na „przeznaczam na to czas”.

Namawiała uczniów aby szukali balansu między pracą, rodziną a pasją.

Na koniec był czas na pytania z sali ….

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE :)