W piątek, 06.10.2023, odbyła się w naszej szkole uroczystość inauguracji nowego profilu kształcenia: klasy klasycznej, z rozszerzoną filozofią oraz z językiem łacińskim i kulturą antyczną. Podczas uroczystości zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy naszą szkołą a Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych UWr. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znamienici Goście. Gościem specjalnym był Pan dr Marek Krajewski, absolwent "Dziewiątki", a zarazem filolog klasyczny, który wygłosił porywającą mowę inauguracyjną. Wszystkim obecnym na uroczystości (Gościom, Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom) serdecznie dziękujemy, a Uczniom pierwszego i kolejnych roczników klasy klasycznej życzymy wszystkiego dobrego!