Debaty Młodzieżowe - My w przestrzeni miejskiej


W dniach 4-5 maja na Stadionie Olimpijskim odbyło święto młodzieży Wrocławia, które w tym roku przyjęło formę Debat Młodzieżowych- My w przestrzenie miejskiej. Spotkanie miało na celu umożliwienie aktywnym, zaangażowanym w działania obywatelskie uczniom zaprezentowanie swoich pomysłów, działań i poglądów. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście szkół ponadpodstawowych, w tym nasze Liceum.

4 maja  nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach w ramach Akademii Młodzieżowych Liderów organizowanych przez Biuro Strategii Miasta UM Wrocławia.
Celem tego spotkania była dyskusja o przygotowywanej strategii Wrocław 2050 , gdzie młodzież mogła zgłosić sugestie do pięciu obszarów:
1)    Kształtowanie miasta  przestrzennie zwartego i zrównoważonego.
2)    Tworzenie warunków do rozwoju konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki o znaczeniu międzynarodowym.
3)    Zapewnienie bezpieczeństwa i neutralności klimatycznej.
4)    Wzmacnianie inkluzywności i odpowiedzialności społecznej miasta i jego mieszkańców.
5)    Rozwijanie akademickiego, naukowego i kulturalnego charakteru Wrocławia.
W warsztatach wzięli udział Uczniowie klasy 1i: Maja, Szymon, Michał, Julia i Filip.

5 maja odbył się natomiast drugi dzień debat, przygotowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, którego celem było przygotowanie przez uczestników Manifestu Młodzieży My w przestrzeni miejskiej.
W wydarzeniu uczestniczyło 9 uczniów z naszej szkoły: Maja, Szymon, Michał, Julia, Filip, Maciej, Emilia, Wiktor i Hanna.

 

Napisali o nas na stronie miejskiej
Opiekunka grupy: Anita Musialska